Interneto svetainių kūrimas

http://sum.lt/svetainiu_kurimas.php

Interneto svetainių kūrimo paslaugos: poreikių analizė ir projektavimas, dizaino sukūrimas, programavimas, testavimas ir paleidimas, svetainės palaikymas.

Tikslas, principai, priemonės

Pagrindinis tikslas – kurti kokybišką internetą, su „kaupu“ realizuoti kliento lūkesčius, siekti pelno ir tobulėti kaip kūrėjui.

Pagrindiniai principai – atitikimas web standarto rekomendacijoms, į ateitį orientuoti sprendimai.

Pagrindinės priemonės – modernus dizainas, „lengvas“ ir teisingas kodas, optimizuotas paieškos sistemoms.

Analizė ir projektavimas

Kiekvienas projektas prasideda nuo kliento poreikių analizės. Įvardijami svetainės tikslai, jos tikslinė auditorija. Aptariama svetainės struktūra, veikimo ir valdymo funkcionalumas.

Įvertinami atlikimo terminai, kaina, tolesnė svetainės priežiūra. Pasirašoma sutartis.

Svetainės dizainas

Sukuriama keletas svetainės dizaino variantų. Pateikiama svarstymui, tikslinamos detalės. Svetainė priderinama prie firminio stiliaus ir spalvų. Jei firminio stiliaus nėra – jis gali būti sukurtas.

Sutarus dėl dizaino programuojamas svetainės „varikliukas“, suprojektuojamos ir prijungiamos duomenų bazės.

Svetainių kūrimo principai

Svetainės kodas rašomas laikantis W3C konsorciumo rekomendacijų. Galimybė patikrinti kodo validumą realiu laiku.

Kai kurios naršyklės (ir jų versijos) klaidingai interpretuoja HTML ir CSS kodą. Naršyklių klaidos yra apeinamos programiškai ir rezultate svetainė yra identiškai atvaizduojama visose pagrindinėse naršyklėse.

Svetainėje pateikiami tik gramatiškai ir stilistiškai tvarkingi tekstai. Korektiškas lietuviško, rusiško, angliško teksto kodavimas.

Svetainės struktūra optimizuota paieškos sistemoms. Naudojamas vieningas stilius, esant reikalui lengvai keičiamas visai svetainei. Svetainė lengvai gali būti pritaikoma atvaizdavimui PDA („delninukuose“), WAP ir pan.

Lentelės naudojamos tik pagal tiesioginę jų paskirtį – duomenims atvaizduoti. Lentelės nenaudojamos dizainui – lentelėmis pagrįsti puslapiai yra daug sunkiau pasiekiami naudotojams su negalia ir lankytojams, naudojantiems mobiliuosius telefonus ar „delninukus“ prisijungimui prie Interneto.

Nenaudojant lentelių: puslapiai teisingiau indeksuojami paieškos sistemose; sumažėja kodo (žymiai mažesni failų dydžiai) – svetainė greičiau atvaizduojama naršyklės ekrane, sumažėja naudojamas interneto srautas.

Elektroninio pašto adresai maskuojami nuo spam'o robotų.

Specialus puslapio dizainas ir elementų išdėstymas spausdinant svetainės informaciją (taip vadinama „versija spausdinimui“).

Testavimas ir paleidimas

Sukurta svetainė prieš eksploataciją testuojama dėl korektiško atvaizdavimo pagrindinėse naršyklėse, bei senesnėse jų versijose (MSIE, Mozilla, Opera, Safari). Testuojama Windows, Linux ir Mac OS operacijų sistemose.

Tolesnis aptarnavimas

Naujai sukurtai svetainei suteikiamas garantinis periodas, kurio metu gali būti ištaisomos klaidos, atliekami neesminiai patobulinimai. Po to svetainės valdymas perduodamas užsakovui.

Gali būti sutarta dėl svetainės tolesnės priežiūros paslaugos.

Kitos paslaugos

Konsultacijos.

Esamų svetainių perdarymas, dizaino atnaujinimas, naujo funkcionalumo sukūrimas.

Animuotų reklaminių skydelių (angl. „banner“) kūrimas.

Firminio stiliaus, logotipų kūrimas.

Fotografijos paslaugos.